Olimpiada Wiedzy Archimedes

26 października 2018r. uczniowie klas III kolejny raz przystąpili do ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus – Lingua. Plus . Konkurs stanowi jedną z form rozwijającą zainteresowania i uzdolnienia językowe dzieci. Przyczynia się również do pogłębiania wiedzy z dziedziny języka angielskiego. Test odbywa się pod patronatem największego w Polsce wydawcy kursów językowych oraz wielu serii popularno-naukowych Amermedia Sp. z o.o.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów, a 10 z nich otrzymało tytuł laureata. Pozostałym uczestnikom zabrakło naprawdę niewiele, bowiem wszystkie wyniki były wysokie.

Do zdobycia było 100 punktów, a wynik 96 punktów i tytuł laureata I stopnia otrzymali: Stanisław Górski (kl. IIIb), Antoni Przybylski (kl. IIIb), oraz Magdalena Szupieńko (kl. IIIb) . Tytuł laureata IV stopnia przy wyniku 84 punkty otrzymały trzy osoby: Paweł Netter (kl. IIIb), Helena Ubych (kl. IIIa) i Oskar Woźniczko (kl. IIIa). 80 punktów oraz tytuł laureata V stopnia otrzymało czworo uczniów: Patryk Stępień (kl. IIIa), Kacper Domański (kl. IIIa), Zuzanna Soból (kl. IIIa), a także Igor Sajewicz (kl. IIIa). Wyniki pozostałych uczestników, również bardzo dobre to: Szymon Stępień (kl. IIIb) i Mateusz Kowal (kl. IIIA) po 76 punktów, Marcel Bazylewicz (kl. IIIa) 72 punkty, oraz Piotr Sosnowski (kl. IIIa) 68 punktów.

Kolejna edycja konkursu już w kwietniu. Serdecznie zachęcam do udziału,a dziś gratuluję wszystkim uczestnikom XXXII edycji.