^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Olimpiada Wiedzy Archimedes

26 października 2018r. uczniowie klas III kolejny raz przystąpili do ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus – Lingua. Plus . Konkurs stanowi jedną z form rozwijającą zainteresowania i uzdolnienia językowe dzieci. Przyczynia się również do pogłębiania wiedzy z dziedziny języka angielskiego. Test odbywa się pod patronatem największego w Polsce wydawcy kursów językowych oraz wielu serii popularno-naukowych Amermedia Sp. z o.o.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów, a 10 z nich otrzymało tytuł laureata. Pozostałym uczestnikom zabrakło naprawdę niewiele, bowiem wszystkie wyniki były wysokie.

Do zdobycia było 100 punktów, a wynik 96 punktów i tytuł laureata I stopnia otrzymali: Stanisław Górski (kl. IIIb), Antoni Przybylski (kl. IIIb), oraz Magdalena Szupieńko (kl. IIIb) . Tytuł laureata IV stopnia przy wyniku 84 punkty otrzymały trzy osoby: Paweł Netter (kl. IIIb), Helena Ubych (kl. IIIa) i Oskar Woźniczko (kl. IIIa). 80 punktów oraz tytuł laureata V stopnia otrzymało czworo uczniów: Patryk Stępień (kl. IIIa), Kacper Domański (kl. IIIa), Zuzanna Soból (kl. IIIa), a także Igor Sajewicz (kl. IIIa). Wyniki pozostałych uczestników, również bardzo dobre to: Szymon Stępień (kl. IIIb) i Mateusz Kowal (kl. IIIA) po 76 punktów, Marcel Bazylewicz (kl. IIIa) 72 punkty, oraz Piotr Sosnowski (kl. IIIa) 68 punktów.

Kolejna edycja konkursu już w kwietniu. Serdecznie zachęcam do udziału,a dziś gratuluję wszystkim uczestnikom XXXII edycji.
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube