Konkurs o Powstaniu Warszawskim - wyniki.

Stowarzyszenie Odra - Niemen organizowało konkurs o Powstaniu Warszawskim. W naszej szkole laureatem został Mateusz Sienkiewicz. Laureaci z wielu szkół z Polski zaproszeni zostali do Warszawy. W dniach 16-18 11 2018 r. zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogli dowiedzieć się w jaki sposób przebiegało Powstanie Warszawskie. Następnie zwiedzali cmentarz Powązki Wojskowe z przewodnikiem z IPNu. Przewodnik opowiedział historie najbardziej zasłużonych w powstaniu. Wieczorem zapalili znicze na grobach powstańców Batalionu "Zośka". Było zwiedzanie starówki oraz Pałacu Kultury. Odbywały się również warsztaty z Pawłem Przewoźnym "Underem". Uczestnicy napisali słowa piosenki o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę oraz ją nagrali. Ukaże się ona wkrótce.