Akcje Szkolnego Wolontariatu w 1 półroczu

1. Zbiórka żywności dla potrzebujących w sklepie Biedronka w Żórawinie
Zebrane produkty żywnościowe w czasie zbiórki w X 2018 również przeznaczyliśmy rozdzielając wśród osób starszych w naszej gminie.

2. Wspieraliśmy akcje organizowane przez proboszcza: Festyn Rodzinny wraz z wizytą Lwowiaków w naszej parafii, Biblioteczka Parafialna w Kościele.

3.Wrocławskie Hospicjum dla dzieci Pola Nadziei - posadziliśmy 120 żonkili w akcji wspierającej dochody ze sprzedaży wiosną zostaną przekazane na Fundację Pola Nadziei.
Właśnie zakończyliśmy akcje wspierające bezdomnych.

4. Zbiórka termosów dla bezdomnych- zebraliśmy 27 termosów od uczniów naszej szkoły.
Zebraliśmy trochę ciepłej odzieży (skarpety, szaliki, czapki )
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych aby przez cały rok włączali się we wsparcie Schronisk św Brata Alberta we Wrocławiu odzieżą, kosmetykami, środkami higienicznymi - rzeczy można osobiście odwieźć rzeczy do Schroniska dla kobiet czy mężczyzn.

5. Wspieranie Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci:
Własnoręcznie wykonaliśmy ozdoby świąteczne:
- świeczniki z masy solnej,
- choineczki ozdobne z papieru,
- aniołki z wikliny,
- gwiazdki z wikliny papierowej,
- choinki z wikliny,
- aniołki papierowe z serwetek,
- 90 kartek świątecznych dla hospicjum i dla samotnych w naszej gminie,
- 40 - kartek urodzinowych dla dzieci chorych

6. Akcja Serdeczna Paczka w naszej parafii - przygotowaliśmy papierowe aniołki z numerami, chętni mogli wybrać sobie aniołka i przygotować paczkę.
Akcja przeznaczona jest głównie dla osób starszych i samotnych, mieszkańców naszej gminy, aby sprawić trochę radości ludziom samotnym i starszych osób.
Paczki zostały rozwiezione do 36 rodzin.

7. Wsparliśmy również z Parafialnym Caritas Monar we Wrocławiu.