^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

III CHARYTATYWNY MECZ PIŁKI SIATKOWEJ

7 grudnia 2018 r. odbył się III Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej zorganizowany przez naszą szkołę. W tym roku chcieliśmy pomóc w uzbieraniu pieniędzy na rehabilitację dla Jana Tomaszewskiego oraz na budowę skateparku/miasteczka rowerowego.

Tuż po wejściu na teren hali, można było zakupić ciasta, napoje, które przygotowali rodzice naszych uczniów. Wszyscy nauczyciele zaangażowali się w organizację imprezy, sprzedaż ciast, oraz reprezentowanie szkoły podczas meczu. Wolontariusze z Szkolnego Kola Caritas zbierali pieniądze do puszek. Podczas trwania meczu dzieci mogły zgłosić się do pokoju zabaw, gdzie wykonywały prace plastyczne. Cheerlederki z klasy 5c,7as sprawiły, że przerwy miedzy meczami stały się krótsze i bardziej ciekawsze.

 

 O puchar Wójta Gminy Żórawina oraz o Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Żórawinie walczyły drużyny:
- Nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Żórawinie
- Pracowników Gminy Żórawina
- Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Żórawinie

- Radnych Gminy Żórawina

- Rodziców dzieci Szkoły Podstawowej w Żórawinie

Na początku wszystkich przywitał Pan Paweł Siezieniewski, polski siatkarz były reprezentant Polski. Uczniowie klas siódmych i ósmych zatańczyli taniec, przygotowany podczas lekcji z tańca pod kierunkiem Pana I. Tabisza. Nastepnie uczniowie klasy 6 a pokazali jak powinno się grać w piłkę koszykową pod kierunkiem Pana M. Bandury i P. Sonenberga. Rada Rodziców przekazała z okazji dnia św. Mikołaja prezent dla dzieci – sprzęt sportowy.

O godz. 15. rozpoczęły się pierwsze mecze, gra rozgrywała się jednocześnie na dwóch boiskach. Każda drużyna rozegrała cztery mecze. Wszyscy chcieli wygrać!

W III Charytatywnym Meczu o Puchar Wójta Gminy Żórawina oraz o Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Żórawinie pierwsze miejsce zajęła drużyna Rodziców, drugie Gmina Żórawina, trzecie Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, czwarte Nauczyciele, piąte Radni Gminy Żórawina. Mecz sędziowali: Pani Agnieszka Banaszak –Ożóg, nauczyciel SP w Węgrach oraz Pani Aleksandra Putek, nauczyciel SP w Żernikach Wrocławskich za co serdecznie dziękujemy.

Podczas meczu ze sprzedaży ciast oraz napoi zebraliśmy 2419,25 zł. Dodatkowo Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej przekazał 1000 zł. Łączna kwota to 3419,25. Kwotę podzieliliśmy na dwie równe części dla Jasia i na budowę skateparku/miasteczka rowerowego.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za okazaną pomoc. Panu Wójtowi Gminy Żórawina Janowi Żukowskiemu za wsparcie naszego Meczu. Wszystkim drużynom na czele z Panem Bartłomiejem Dytwińskim, Tomaszem Graczem oraz Piotrem Żelazo za obecność i chęć uczestniczenia w grze.

Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić.

[Antoine de Saint-Exupéry]

 

Największym wygranym w III Meczu Piłki Siatkowej był Jan Tomaszewski!!!

 

Dziękujemy

Dyrekcja

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Żórawinie

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube