^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Sukces młodej twórczyni

Rozpiera nas duma, że praca naszej uczennicy Magdaleny Lip znalazła się w zbiorze najlepszych opowiadań uczniów z województwa Dolnośląskiego i Opolskiego: "Świat Przyszłości”, wydawnictwa Fida.
Twórczość Magdy znalazła się w publikacji za sprawą konkursu literackiego, który polegał na napisaniu tekstu przedstawiającego wizję przyszłości. Uczennica napisała pracę pod opieką polonistki p. Żanety Paraniak.
To szczególne wyróżnienie jest wielkim sukcesem młodej twórczyni, która wykazała się wyobraźnią, bogatym słownictwem i umiejętnością refleksji na temat otaczającego ją świata. Wierzymy, że Magda nadal będzie rozwijała swoje zainteresowania w tym kierunku, a jej sukces zachęci naszych uczniów do rozwijania swoich pasji czytelniczych i pisarskich.

(...)Mamo, wychodzę! - krzyknęłam i włożyłam maskę, która ma chronić mnie przed toksycznymi oparami. Od momentu kiedy wybuchła epidemia radioaktywnej grypy, wszyscy ludzie, którzy byli w moim wieku musieli chodzić do „szkoły”, czyli do bazy, w której odbywaliśmy szkolenia, by pewnego dnia wyruszyć na misję. Misję, którą zakończymy całą tę apokalipsę (...)

Jeśli chcecie przeczytać całe opowiadanie dotyczące wizji przyszłości wg Magdy zajrzyjcie do szkolnej biblioteki, gdzie znajduje się cały zbiór wraz z dedykacją autorki.
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube