1% dla Kalinki !

Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat
                                                           J. Korczak

Jednym  z  zadań  każdej  szkoły  jest  uwrażliwianie  dzieci,  młodzieży  i  ich rodziców na krzywdę i cierpienie innych. Nasza Szkoła wielokrotnie pokazała jak wielkie ma sercepo przez uczestniczenie i aktywny udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych.  Tym  razem zwracamy  się  z  ogromną  prośbą  do  Państwa  o przekazanie 1% podatku dla naszej uczennicy Kaliny Dróżdż. Kalinka  jest 9 letnią dziewczynką uczęszczającą do 3 klasy naszej szkoły w Żórawinie. Jest to pełna energii, miła, serdeczna i bardzo pomocna koleżanka i uczennica. Tym razem to Kalinka i jej Rodzice potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Wieść o chorobie dziewczynki spadła na nich niespodziewanie. Walczą ze złośliwą odmianą nowotworu -mięsaka. Kalinka dzielnie codziennie walczy z nierównym przeciwnikiem i co najważniejsze jest bardzo dzielna i się nie poddaje. Dlatego z całego serca prosimy Państwa, abyście w tym roku swój 1% podatku przekazali właśnie na leczenie naszej uczennicy Kalinkę (istnieje  też  możliwość  przekazania  darowizny  na  poniższy  numer  rachunku) -pamiętajmy, że więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu, a każde dobro powraca. Zróbmy wszystko, aby Kalinka i jej Rodzice na nowo mogli się śmiać i cieszyć życiem! Nie bądźmy obojętni na cierpienie Kalinki i jej najbliższych!
We wtorek (02.03.2021r.) o godz.8:45 odbędzie się Msza Święta o Łaskę powrotu do zdrowia Kalinki w Kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Żórawinie. We Mszy Świętej udział wezmą uczniowie klasy 3c wraz z nauczycielami i dyrekcją naszej szkoły.

Kalinka

Język polski inaczej!

Co to jest Lapbook?

Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji. Najczęściej jest to teczka lub większa kartka z bloku technicznego. Zawiera wykresy, rysunki, koperty, niespodzianki w postaci otwieranych okienek lub ruchomych elementów. W ten niecodzienny sposób są zaprezentowane różnorodne informacje.

Ta forma gromadzenia i prezentowania różnorodnych wiadomości z powodzeniem jest wykorzystywana na języku polskim. Uczniowie chętnie projektują i wykonują lapbookie poświęcone lektorom,

pisarzom, epokom literackim. To zabawa dla całej rodziny!!

Do czego służy?

Lapbook wzbudza ciekawość, motywuje do odkrywania zawartych w nim ciekawostek. Pomaga w nauce, w utrwalaniu i zapamiętywaniu ważnych treści. Uczy też kreatywnego myślenia, selekcjonowania informacji i prezentowania ich w oryginalnej formie. Pozwala też odkrywać ukryte uczniowskie talenty.

Zapraszamy do obejrzenia lapbooków wykonanych przez klasy: 4a, 5a, 5b:)))

NNW 2020

UBEZPIECZENIE DZIECI NA 2020/2021 ROK SZKOLNY

GENERALI T.U. UL. POSTĘPU 15B 02-676 WARSZAWA

POLIS NR: 90000376387

W razie wystąpienie NNW u dziecka, rodzic jest zobowiązany do odbioru certyfikatu potwierdzającego ubezpieczenie dziecka w sekretariacie szkoły

Rada Rodziców Szkoły  Podstawowej  w Żórawinie informuje, że  wybrany  został wariant 2 ubezpieczenia.
Każdy rodzic zainteresowany skorzystaniem z ubezpieczenia grupowego wpłaca 44 zł za dziecko, na numer konta :

MARTA DURMOWICZ - 94 1160 2202 0000 0004 6230 7320

TYTUŁEM : IMIĘ i NAZWISKO DZIECKA, KLASA
Płatność do 16 października 2020 r. Po tym terminie nie będzie możliwości dołączenia  do ubezpieczenia grupowego.

Uwaga:  17 października lista zostanie zamknięta!

Szczegółowe informacje dotyczące wybranej oferty:

1. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków -  Informacje - pobierz

2. Ogólne Warunki  Ubezpieczenia  - pobierz

3. Polisa -  str1, str2

Dzień Kota

kotekDzień Kota to akcja mająca na celu przekonanie sceptyków, że nie taki kot straszny, jak go malują. Wbrew potocznym opiniom i mitom to kulturalne, mądre i czyste zwierzęta. Mimo, że koty zwykle chadzają własnymi ścieżkami, bardzo często wybierają towarzystwo człowieka. Kot to świetny kompan do zabawy. Tak jak w przypadku prawdziwego przyjaciela, musisz starać się o jego akceptację. W odróżnieniu od psa, kot ma w człowieku towarzysza, nie pana. Śmieszne zabawy, akrobacje i polowanie na przypadkowe przedmioty wywołają uśmiech na twarzy nawet najpoważniejszej osoby. Obecność kota jonizuje powietrze w domu i dobrze wpływa na nastrój oraz zdrowie psychiczne. Wielu felinoterapeutów twierdzi, że kot to lek na spadek nastroju, samotność, a nawet depresję, zaburzenia emocjonalne i stany lękowe. Kocie towarzystwo obniża poziomu stresu w organizmie, wydzielają się też hormony szczęścia. Istnieje badanie, zgodnie z którym właściciele kotów w przeciągu dziesięciu lat mają aż o 30% niższą szansę na wystąpienie udaru lub zawału serca. Kiedy przygarniesz kota do domu przestaniesz być egocentrykiem, uszlachetnisz swój charakter, otrzymasz mnóstwo pozytywnej energii i to wszystko za darmo! Kot jest istotą bardzo ciekawą, upartą, nieustępliwą i szybko uczącą się. Szybko poznaje nawyki, przyzwyczajenia właściciela,  w związku z tym nie zaśpi do pracy i na lekcje online.

Pokazując na zdjęciach przywiązanie i miłość do naszych futrzaków chcemy zachęcić do adopcji kotów czekających w schroniskach, które często wiodą smutne życie oraz wspierania akcji Samorządu Uczniowskiego na rzecz bezdomnych zwierząt.

„Z okazji Dnia Kota życzymy, aby człowiek miał swojego kota, a każdy kot miał swojego człowieka.”
Adoptujcie, nie kupujcie !!!!