Wiosenna przerwa świąteczna

MENferieWInformujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna.        W czwartek, 9 kwietnia, piątek, 10 kwietnia oraz wtorek 14 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno- wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Informacja na ten temat została opublikowana na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r

Podziękowanie

dziękujemyW imieniu dzieci, ich rodziców, Grona Pedagogicznego oraz Dyrekcji szkoły dziękujemy Księżom naszej Parafii, a w szczególności ks. Proboszczowi Cezaremu Chwilczyńskiemu, za zorganizowanie warsztatu nauki dzieciom najbardziej potrzebującym w obecnych okolicznościach.

Dziękujemy ze szczególnym wzruszeniem, bo nawet nie zdążyliśmy o tę pomoc poprosić, a już ją otrzymaliśmy.

Uczniowie, Grono Pedagogiczne i Dyrekcja

Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego

w Żórawinie

Komputery dla uczniów z żórawińskiej parafii

komputerPCW szkołach -  w związku z pandemią koronowirusa -  rozpoczęła się dla uczniów nauka" on line". Chcemy pomóc ubogim dzieciom, które nie mają komputerów, aby im dostarczyć ten sprzęt.

Ten komunikat nie dotrze do osób pozbawionych dostępu  do Internetu, dlatego szczególna prośba przede wszystkim do dyrektorów szkół, nauczycieli i mieszkańców o zgłaszanie takich sytuacji.  Niech nie będzie żadnego dziecka bez dostępu do komputera i Internetu i aby każde z nich mogło nadal kontynuować naukę.

Prosimy zamieszkałych w naszej okolicy informatyków o zgłaszanie do parafii św. Józefa w Żórawinie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) chęci pomocy zainstalowania na PC dostępu do internetu dla poszczególnych dzieci.

Komputery, które w tej chwili od darczyńcy posiada parafia mają zainstalowane  oprogramowanie LINUX, które może współpracować z programem  szkolnym LIBRUS do nauki "on line".

W zestawie: komputer PC, klawiatura, myszka, płaski monitor 15".

Zgłaszanie zapotrzebowania na komputery prosimy  kierować  do dyrektorów szkół z terenu naszej gminy. Dyrektorów prosimy o weryfikację tych próśb.

Czytanie w kwarantannie

George R.R. Martin (autor „Gry o tron” ) parę dni temu powiedział:
„Gdy wszędzie wprowadzane są kwarantanny, różnego rodzaju blokady czy zarządzona zostaje izolacja, a zwykłe rozrywki przestają być dostępne, najlepszym sposobem na wypełnienie sobie czasu jest czytanie.”

W związku z pracą szkoły w tym wyjątkowym czasie, biblioteka szkolna (kl.IV-VIII) wspomagać będzie uczniów poprzez działania:
1. Aby umożliwić dostęp do lektur (i nie tylko) udostępniamy wykaz bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków.
2. Zamieszczać będziemy informacje z linkami do całych lub częściowych audiobooków wybranych lektur obowiązkowych i uzupełniających.
3. Proponujemy włączenie się do akcji czytelniczo-plastycznej „Zostań odkrywcą”.

Materiały zamieszczane będą na Librusie.
Kontakt z nami także poprzez Librusa.

Bibliotekarze: Elżbieta Wudzińska i Małgorzata Paszkiewicz

Awarie Librusa

W ostatnim czasie zdarzają się awarie dziennika elektronicznego Librus, które leżą po stronie firmy, która go obsługuje.
Prawdopodobną przyczyną jest przeciążenie serwera z powodu ogromnej liczby wejść na ich stronę w całej Polsce. W trakcie normalnych dni pracy szkoły wchodzą na Librusa głównie nauczyciele i kilku rodziców, a obecnie wchodzą wszyscy: rodzice, uczniowie i nauczyciele, przesyłają pliki, wiadomości itd.

Niestety nie mamy wpływy na tą awarię, oprócz zgłoszenia tego firmie Librus.