^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Po egzaminach

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Minął czas egzaminów, które odbyły się w trudnych dla nas wszystkich warunkach. Okres strajkowy spowodował pewne niedogodności, ale każdego dnia egzaminów wspieraliśmy naszych uczniów. Przebywając codziennie na terenie szkoły otrzymywaliśmy wiele słów i gestów wsparcia od Państwa, naszych uczniów i pozostałych mieszkańców gminy, za które serdecznie dziękujemy.

Nasz strajk to nie tylko walka o wynagrodzenia, to przede wszystkim krzyk o kształt przyszłej szkoły, godności zawodu nauczyciela oraz o jak najlepsze warunki nauki dla Państwa dzieci.
Wierzymy, że walka o nasze prawa będzie dla wszystkich najlepszą nauką zasad demokracji.

Przed zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy życzymy wszystkim spokoju i miłości w rodzinnym gronie, a uczniom szybkiego powrotu do szkoły.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły

Podziękowanie z Gambii

Naszą szkołę odwiedziła pani Paulina Muszyńska, która jest organizatorką pomocy dla szkoły w Gambii.
Pani Paulina przywiozła nam podziękowania za zbiórkę przyborów dla dzieci i pieniędzy na remont budynków szkolnych w Kasa Kunda (od dzieci i od dyrektora szkoły).
Podczas wizyty opowiedziała krótko o tym, jak dzieci zareagowały na przywiezione przez Polaków dary. Uczniom szkoły kupiono też buty na tamtejszym targu oraz zakupiono panel słoneczny, który będzie generował prąd na potrzeby nauczycieli i uczniów.

Nasi uczniowie nadal będą zbierali pieniądze, aby móc wyremontować szkołę w Kasa Kunda.

Drodzy rodzice, wejdźcie na stronę www.pomagam.pl/szkolawgambii i wpłaćcie jakąś kwotę, wpiszcie jako nazwę darczyńcy "SP Żórawina" wtedy będziemy wiedzieć, że to od nas!

Zapraszamy do galerii zdjęć "Dzieci ze szkoły w Kasa Kunda (Gambia)"

Emilka i Bambik – to imiona drzew posadzonych przez uczniów klasy 1d

20190326 100214

W dniu 26 marca uczniowie klasy 1d zasadzili pamiątkowe dwa drzewka  na podwórku szkolnym. Dziewczynki nadały imię jednemu – Emilka, natomiast chłopcy drugiemu – Bambik. Za jakiś czas będzie to dla pierwszaków wspaniała pamiątka.Mamy ogromną nadzieję, że zasadzone wierzby będą szybko wzrastać i upiększać teren wokół szkoły. 20190326 10001220190326 100146

Zapraszamy do  galerii!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube