^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Mikołajkowe spotkanie z „Czarownicą 2”

glownaW dniu 9 grudnia uczniowie klasy 4a, 4b oraz  5c  w nagrodę za swoje wspaniałe zachowanie  wybrali się na  mikołajkową wycieczkę do  zaprzyjaźnionego kina we Wrocławiu na  film  oparty   na popularnym motywie literackim czyli znanej wszystkim baśni o Śpiącej Królewnie.  Historia  Diaboliny i jej osieroconej podopiecznej królewnie Aurorze przyciąga do kin wielu widzów. Nie  zabrakło  oczywiście popcornowego szaleństwa - obowiązkowego punktu wycieczki. Ale co tam, magia, czary, baśnie i szczęśliwe zakończenia, więc przemiła obsługa  z uśmiechem reagowała na ogromne pudła,  za którymi ukrywał się  zadowolony czwartoklasista.   Brzuszek pełny, zakończenie  szczęśliwe, wycieczka udana:)))

 

Spotkanie z górniczkami

W naszej szkole odbyło się ciekawe spotkanie z kołem naukowym górnictwa Politechniki Wrocławskiej, pod opieką dr inż. Alicji Bakalarz.
Studentki opowiedziały uczniom z klas 5d i 6a o tym, czym jest górnictwo, jakie są jego rodzaje oraz jakie zawody czekają w tym dziale gospodarki dla kobiet.
Dodatkowo uczestnicy spotkania zapoznali się "dotykowo" z rodzajami węgla i innych skał występujących w Polsce.
W ramach podsumowania zajęć studentki górnictwa przeprowadziły quiz z nagrodami.

Egzamin próbny ósmoklasistów

próbny startW dniach 3, 4,5 grudnia 2019 odbyły się w naszej szkole egzaminy próbne. W pierwszy dzień uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego. Czas na wykonanie zadań zamkniętych i otwartych to 120 minut. W kolejnym dniu zmierzyli się z zadaniami z matematyki, egzamin trwał jednak nieco krócej, bo 100 minut. Czwartek był dniem na sprawdzenie wiedzy i umiejętności z języków obcych. Czas przeznaczony na wykonanie zadań to 90 minut. Od roku 2022 w tym dniu będzie przeprowadzany również egzamin z dodatkowego przedmiotu do wyboru, który także będzie trwał 90 minut. Przypominamy, że egzaminy końcowe odbędą się w dniach od 21 do 23 kwietnia 2020 roku. Wszystkim ósmoklasistom życzymy przysłowiowego połamania piór !!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube