III miejsce w Biegu Solidarności

7 września we Wrocławiu odbył się 23. Bieg Solidarności, w którym wzięła udział 9-osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie.
Nasi biegacze startowali w Biegach Młodzików, tj. w rywalizacji uczniów szkół podstawowych na dystansie 1 km . Biegi te ukończyło 922 biegaczy ( 449 – chłopców, 473 – dziewcząt ).

Doskonale spisała się Matylda Bensari, zajęła ona 3 miejsce w biegu dziewcząt z rocznika 2006.

W gronie nagradzanych sportsmenek znalazła się również Oliwia Żynel, sklasyfikowana na 6 miejscu wśród stu dziewcząt urodzonych w 2002 r.

Pozostali nasi reprezentanci zajęli w swoich grupach wiekowych miejsca poza nagradzaną szóstką, jednak pobiegli ambitnie i w dobrej formie pokonali dystans 1 km .
Byli to : Milena Świderek, Dominik Zieliński, Tomisław Bensari, Jakub Wójcicki, Ludwik Sopata, Konrad Stawski oraz Tomasz Chrzanowski .

Wszyscy za ukończenie biegu otrzymali piękne okolicznościowe medale.

Zbigniew Siemaszko

Sponsorzy Festynu