Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...?

21 listopada o godzinie 18.00, uczniowie klasy 7c mieli okazję zbudować romantyczną atmosferę grozy i tajemniczości podczas wieczornego czytania z podziałem na role drugiej części "Dziadów".
Czytanie lektury z pewnością jest przyjemniejsze w gronie kolegów, koleżanek, świec i mroku za oknem. W dramacie Mickiewicza obrzęd dziadów umożliwia wejście w świat ludowych wierzeń, w obręb fantastyki i metafizycznych bytów. Uczniom łatwiej było zrozumieć ten dramat o realistyczno-fantastycznej treści, gdy tuż obok siedziała nauczycielka, która objaśniała treść i odpowiadała na wątpliwości. Jedno z pytań, które najbardziej podobało się polonistce wybrzmiało na sam koniec: "Proszę pani, to już koniec? Tak szybko?"
Z tym niedosytem spotkamy się już na lekcji, podczas gruntownego omówienia tego romantycznego tekstu.

Sponsorzy Festynu

• alex.png