Kromka chleba dla sąsiada 2018

Caritas jest miłością mądrą i praktyczną, dostrzega potrzeby osób ubogich i stara się traktować ich indywidualnie według życiowego miejsca i potrzeb. Takie rozumienie miłości stało się impulsem do powstania akcji Kromka Chleba dla sąsiada. Ma ona na celu wsparcie samotnych starszych osób w przeżywaniu codzienności oraz uwrażliwienie społeczeństwa na ich los.

W dniach 16-23 września 2018 r. Caritas diecezjalne organizowali wspólne wypiekanie chleba, w którym wzięli udział wolontariusze i podopieczni prowadzonych przez nich placówek. Caritas będzie się dzielić chlebem w parafiach i na rynkach miast. Kulminacyjnym momentem akcji była zbiórka żywności, która odbyła się w dniach 21-22 września (piątek-sobota) 2018 r. w sklepie Biedronka w Żórawinie. Uczniowie naszej szkoły - członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu Caritas wzięli udział w tej Ogólnopolskiej Akcji Dobroczynnej i dzielnie spisali się podczas tej dwudniowej zbiórki żywności. Zebraliśmy łącznie 5 i pół dużych koszy produktów żywnościowych i chemicznych.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM.
Zebrane produkty zostały przekazane do Parafialnego Zespołu Caritas w Żórawinie. Dary zostaną przekazane w postaci paczek najbardziej potrzebującym osobom starszym w naszej Gminie.

W działania wspierające ubogich i samotnych można włączyć się poprzez SMS charytatywny o treściKROMKA wysłany pod nr 72052(koszt: 2,46 z VAT) oraz przez wpłatę na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem KROMKA. Opiekunowie SKW Caritas Szkoły Podstawowej w Żórawinie.

Sponsorzy Festynu

• alex.png