Narodowe czytanie

11 września 2018 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Wybrane fragmenty prezentowane były podczas godziny wychowawczej. Mimo trudnej w odbiorze dla tak młodego czytelnika lektury, nasi uczniowie prezentowali wzorową postawę, uważnie słuchając fragmentów powieści i udzielanych przez nauczycieli komentarzy. Otrzymaliśmy list oraz pamiątkową pieczęć z Kancelarii Prezydenta RP, którą ostemplowane zostały zeszyty uczniów. Ta piękna akcja, popularyzująca czytelnictwo, zwieńczona została zasadzeniem cebulek wiosennych kwiatów, które zostały przyniesione przez uczniów naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że na styku zimy i wiosny 2019 nasz szkolny ogród rozkwitnie krokusami i tulipanami, by przypomnieć o utworze Stefana Żeromskiego.

Sponsorzy Festynu

• alex.png