Kończy się nabór wniosków w Programie Stypendialnym „zDolny Śląsk”

Jeszcze tylko do 24 września 2018 Fundacja Edukacji Międzynarodowej czeka na wnioski uzdolnionych uczniów w XVIII Konkursie Stypendialnym „zDolny Śląsk”. Szansę na roczne wsparcie finansowe mają dzieci (od klasy 4 szkoły podstawowej) i młodzież (do absolwentów szkół średnich), którzy posiadają osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe lub wyróżniają się działalnością społeczną.

Niezależnie od wybranej kategorii wszystkich kandydatów obowiązują ogólne dobre wyniki w nauce. Mile widziane będzie wykazanie, że jest się również aktywnym społecznikiem. Szczegółowe warunki oraz wnioski konkursowe dostępne są na stronie organizatora www.fem.org.pl. Wnioski należy składać wyłącznie drogą pocztową na adres Fundacji Edukacji Międzynarodowej do 24 września 2018. Decyduje data stempla pocztowego.

Przewidziano przyznanie ok. 50 stypendiów w kwocie od 2500 do 3500 złotych na rok szkolny. Stypendia będą wypłacane w miesięcznych ratach. Stypendystów poznamy pod koniec października. A uroczysta Gala Stypendialna, na której wręczone zostaną dyplomy odbędzie się w listopadzie.

Konkurs organizowany jest po raz osiemnasty przez Fundację Edukacji Międzynarodowej dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Budżet stypendialny zasiliły również wpłaty od osób fizycznych w ramach odpisu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zapraszamy wszystkich chętnych i prosimy o rzetelne udokumentowanie opisanych we wniosku sukcesów!

Sponsorzy Festynu

• alex.png