Tydzień języka ojczystego

W dniach od 26 lutego do 2 marca odbył się Tydzień Języka Ojczystego. Z tej okazji koło polonistów zorganizowało różne atrakcje. Pierwszego dnia, uczniowie odpowiedzialni za ogłoszenia ruszyli po klasach, aby ogłosić konkurs na plakat związany z językiem polskim.

Klasy I-III
1 miejsce klasa I c
2 miejsce klasa III d
3 miejsce klasa I a

Klasy IV-VII
1 miejsce klasa VII a
2 miejsce klasa V c
3 miejsce klasa VII b

Następnego dnia ruszyły eliminacje do szkolnego turnieju "Jeden z jedenastu", dzięki którym wyłoniliśmy po jednym najlepszym uczniu z klas IV-VII. Oprócz tego we wtorek nasi poloniści zasiedli przy stoliku znajdującym się na korytarzu szkolnym i zadawali pytania dotyczące języka polskiego. Za każdą poprawną odpowiedź można było dostać nagrodę, a za trzy poprawne odpowiedzi otrzymywało się piątkę z polskiego!
Miło nam, że nasze działania cieszyły się dużym zainteresowaniem.

M. Lip i K. Madejek

Sponsorzy Festynu