^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Bal karnawałowy 2019

główne 1

Z Nowym Rokiem szedł karnawał, przebieraniem się zabawiał. W instrumenty przebrał drzewa, wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.  Przebrał dzieci, spójrzcie sami, są Indianie z piratami i serpentyn widać zwoje, są krasnale, są kowboje.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy  2019

Muzyczna przygoda z NFM

zdjęcie głównePo styczniowym spotkaniu z hiszpańskimi rytmami flamenco, ponownie zawitaliśmy do Polski. Siódmego lutego artyści Narodowego Forum Muzyki przybliżyli nam twórczość słynnego kompozytora, dyrygenta, pedagoga i organisty Stanisława Moniuszki, który skomponował ponad 268 pieśni, wiele oper oraz operetek. W środę mieliśmy okazję usłyszeć, co kryje się za intrygująco brzmiącym tytułem Straszny Dwór. Teraz wiemy już, co to takiego muzyka operowa. Z niecierpliwością czekamy na marcowe spotkanie z muzykami.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Nabór do klasy I szkoły podstawowej  na rok szkolny 2019/2020 

Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postepowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. 

Nabór do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020 

Nabór wniosków do przedszkoli, punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych będzie prowadzony w terminie od 11 lutego b.r. do 11 marca b.r.
Rodzic/prawny opiekun dziecka, które aktualnie korzysta z usług publicznego przedszkola i złoży deklarację woli kontynuacji, nie może brać udziału w rekrutacji (złożona deklaracja jest jednoznaczna z zapewnieniem dziecku miejsca na rok szkolny 2019/2020).

O przyjęciu dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń. 

Więcej informacji  -  zapraszamy do  zakładki  ZAPISY  DO  SZKOŁY 

Olimpiada Wiedzy Archimedes

26 października 2018r. uczniowie klas III kolejny raz przystąpili do ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus – Lingua. Plus . Konkurs stanowi jedną z form rozwijającą zainteresowania i uzdolnienia językowe dzieci. Przyczynia się również do pogłębiania wiedzy z dziedziny języka angielskiego. Test odbywa się pod patronatem największego w Polsce wydawcy kursów językowych oraz wielu serii popularno-naukowych Amermedia Sp. z o.o.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów, a 10 z nich otrzymało tytuł laureata. Pozostałym uczestnikom zabrakło naprawdę niewiele, bowiem wszystkie wyniki były wysokie.

Do zdobycia było 100 punktów, a wynik 96 punktów i tytuł laureata I stopnia otrzymali: Stanisław Górski (kl. IIIb), Antoni Przybylski (kl. IIIb), oraz Magdalena Szupieńko (kl. IIIb) . Tytuł laureata IV stopnia przy wyniku 84 punkty otrzymały trzy osoby: Paweł Netter (kl. IIIb), Helena Ubych (kl. IIIa) i Oskar Woźniczko (kl. IIIa). 80 punktów oraz tytuł laureata V stopnia otrzymało czworo uczniów: Patryk Stępień (kl. IIIa), Kacper Domański (kl. IIIa), Zuzanna Soból (kl. IIIa), a także Igor Sajewicz (kl. IIIa). Wyniki pozostałych uczestników, również bardzo dobre to: Szymon Stępień (kl. IIIb) i Mateusz Kowal (kl. IIIA) po 76 punktów, Marcel Bazylewicz (kl. IIIa) 72 punkty, oraz Piotr Sosnowski (kl. IIIa) 68 punktów.

Kolejna edycja konkursu już w kwietniu. Serdecznie zachęcam do udziału,a dziś gratuluję wszystkim uczestnikom XXXII edycji.

Koloratorium Śnieżki

koloratorium sniezkiNasza szkoła dołączyła do konkursu KOLORATORIUM ŚNIEŻKI. Mamy szansę na wygranie szkolnego laboratorium wraz z wyposażeniem. Konkurs składa się z dwóch etapów. W etapie eliminacyjnym szkoła i Wy - uczniowie zdobywamy punkty za najróżniejsze aktywności. To bardzo ważna część konkursu, ponieważ do finału dostanie się 30 szkół, które wraz z uczniami wykonają najwięcej zadań i tym samym zdobędą największą liczbę punktów. W KOLORATORIUM liczy się zaangażowanie i współpraca. Zarejestrujcie się na stronie KOLORATORIUM i zasilajcie konto szkoły punktami.

Śledź nasz profil - klikaj :

https://koloratorium.pl/school/public/profile/81

Przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna"

23 stycznia w naszej szkole odbyła się premiera "Opowieści wigilijnej" na podstawie dzieła Charlesa Dickensa pod tym samym tytułem.
Spektakl został wystawiony dla uczniów klas 4-8.

Uczniowie kółka teatralnego zabrali publiczność w świat magii i nadprzyrodzonych zjawisk. Widzowie razem ze Scrooge'em przeżyli niezwykłe chwile, które zmusiły do refleksji nad własnym postępowaniem.
Kameralna scena w sali 203 pozwoliła stworzyć bajeczny klimat, a reakcje publiczności udowodniły, że warto było ciężko pracować.
Dziękujemy panu Dariuszowi Gadzińskiemu za zapewnienie profesjonalnej oprawy świetlnej, która pomogła stworzyć tę tajemniczą atmosferę.

Aktorzy:
Marcel Cieślik - Scrooge;
Marlena Gadzińska - kancelista Bob, zjawa;
Ignacy Przybylski - Fred;
Magdalena Lip - Marley, zjawa;
Jagoda Sofińska - duch przeszłości, mężczyzna, zjawa;
Katarzyna Bielec - duch przyszłości;
Wiktoria Bichowska - duch teraźniejszości, zjawa;
Marianna Postrożna- żona Boba, zjawa;
Hanna Bielec - żona Freda, zjawa;
Roksana Szymenderska - praczka;
Alan Pawełczyk - siostra Scrooge'a;
Iza Formella - kobieta, zjawa;
Staś Badecki - mały Scrooge, Tim, chłopczyk;
Oliwier Pawełczyk - Joe;
Maria Krzykowska - narrator, praczka;
Nikola Dargiewicz - zjawa.

Opiekun: p. Żaneta Paraniak
Nagranie: p. Piotr Bielec
Makijaże: p. Małgorzata Bielec
Stroje: uczniowie i rodzice
Scenografia: uczniowie
Zdjęcia: uczniowie kółka dziennikarskiego.

Bezpieczne ferie zimowe 2019

11W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi zapraszamy  do  zapoznania się
z materiałami  informacyjnymi  na temat bezpiecznego  zimowego  wypoczynku,        znajdującymi się w zakładce "Bezpieczne ferie".

Życzymy naszym uczniom radosnego, aktywnego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczyku. Do szkoły wracamy 11 lutego 2019r.

 

 Drogi uczniu !!!

Ferie zimowe to wspaniały czas dla relaksu,

odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki.

Spędź te dwa tygodnie bezpiecznie.

----------------------------------------------------------------------------------------

Bądź rozsądny i unikaj zagrożeń !!!

Bezpieczne Ferie 2019

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zapraszamy  do  zapoznania się z nastepującymi  materiały  informacyjnymi : 

Informacje GIS na temat zasad bezpieczeństwa w czasie zimowego  wypoczynku - w celu  zapoznania się z materiałem proszę kliknąć w zdjęcie poniżej :

 

bezpieczne ferie 2019 1 20190122 1356179913

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Patent na bezpieczne ferie - ulotka informacyjna

 

Konkurs recytatorski

Dnia 15 stycznia w klasie 1d odbył się klasowy konkurs recytatorski. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać  dowolny wiersz z tomiku wierszy wypożyczonych z biblioteki szkolnej i zaprezentować go na forum klasy. Każda prezentacja była oceniana według następujących kryteriów: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego oraz znajomość tekstu. Uczestników oceniała komisja w składzie: pani Beata Moszonka oraz wychowawczyni klasy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Mateusz Kluczyński

II miejsce – Zofia Procajło

III miejsce – Wiktor Garbowski

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Sponsorzy Festynu

 • alex.png
 • bs_katy_wroclawskie_beztla.png
 • dekoratornia.png
 • dirks.jpeg
 • dlm-logo-1.png
 • eurpharma.png
 • gajowski_agrotechnika.png
 • helpzone.png
 • imc-logo.jpg
 • inwestrol.jpg
 • kita.png
 • koba.png
 • krainakobiecosci.png
 • kwiaciarnia.png
 • logo_vogelsang_big.gif
 • logwin.png
 • mccain.jpeg
 • messa.jpg
 • mitszak.png
 • momot.png
 • muzeum.jpg
 • ogrody.png
 • poddebami.png
 • ropla.jpg
 • salonurody.png
 • ssab.jpg
 • szmuc.png
 • terytorium.png
 • wilmar.jpg

1% dla Janosika

Szkoła Muzyczna

Możesz pomóc szkole


Możesz wpłacić dowolną kwotę
(darowiznę)
dla SP w Żórawinie
nr konta:
88 9574 1028 2002
0100 7983 0001

Reforma edukacji

Certyfikaty i programy

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube