^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Co to jest prąd elektryczny?

prad zdjęcie startoweW ramach współpracy Politechniki Wrocławskiej z naszą szkołą, ósmego maja, gościliśmy w Żórawinie panią doktor Annę Hajdusianek. Na bardzo ciekawych warsztatach uczniowie klas 1a i 2a dowiedzieli się, w jaki sposób płynie prąd elektryczny i co to jest środek ciężkości. Jest to już drugie spotkanie z panią doktor. Poprzednio (w grudniu) KMO uczestniczyło w pokazie i wykładzie na temat trzęsień ziemi. Już dzisiaj z niecierpliwością czekamy na kolejną przygodę z fizyką.

 Zapraszamy  do  galerii zdjęć!!!

Kraina włoskich melodii

NFMzdjęcie startowe01

 Po kwietniowym spotkaniu z "Dźwiękowym malarstwem", na początku maja, muzycy Narodowego Forum Muzyki zabrali nas do "Krainy włoskich melodii". Podczas tych uczt melomana poznaliśmy możliwości ludzkiego głosu oraz dźwięki harfy a także wiolonczeli. Niektórzy mieli okazję spróbować własnych sił i zagrać na instrumencie.

 

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!!!

Uzyskaj pomoc1. Szkoła Podstawowa w Żórawinie (pedagog, psycholog) - tel. 71 3165038 lub 71 3165132

2. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - tel. 71 7221860

3. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żórawinie - tel. 71 3814175 lub 71 3165103 w.75

4. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska linia" - tel. 22 6687000

5. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - tel. 116111

6. Rzecznik Praw Dziecka - tel. 800121212

7. Ośrodek Interwencji Kryzysowej - tel. 71 3434729

8. Policja - Żórawina - tel. 71 3165007

9. Policja - Wrocław Krzyki - tel. 71 7824600 lub 997

Wojewódzki Turniej Szachowy

220190402 154600 kwietnia w Lubinie odbył się Dolnośląski Turniej Finałowy w szachach dla szkół będących w ogólnopolskim projekcie “Edukacja przez szachy w szkole”. W turnieju mogły wziąć również udział szkoły z województwa lubuskiego, wielkopolskiego i opolskiego. Naszą szkołę reprezntowało 28 uczniów zklas 1 - 3. Wśród najlepszych osiągnięć indywidualnych naszych podopiecznych było 5 miejsce (na 134) w kategorii chłopcy z klas II Karola Magnuszewskiego. Drużynowo nasza szkoła zajęła 11 miejsce na blisko 40 szkół biorących udział w turnieju. Wszystkim naszym uczniom gratulujemy siły, odwagi i waleczności i życzymy dalszych sukcesów w tej królewskiej grze!

Czytaj więcej: Wojewódzki Turniej  Szachowy 

Znam historię polskich symboli narodowych

20190319 13071919 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły po raz piąty wzięli udział w finale XIII edycji wojewódzkiego konkursu „Znam historię polskich symboli narodowych”.Według samego organizatora „Celem konkursu jest kształtowanie uczuć i postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz szacunku wobec symboli narodowych. Wydarzenie to stwarza uczniom możliwości głębszego poznania historii polskich symboli narodowych, a także rozbudzenia zainteresowań historycznych.” Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 93 im. Tradycji Orła Białego we Wrocławiu. Nad wydarzeniem tym honorowy patronat obejmuje Dolnośląski Kurator Oświaty, oraz różne instytucje historyczne, organizacje i stowarzyszenia m.in. : Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, czy Związek Piłsudczyków. W tym roku, po powiatowych eliminacjach do ścisłego finału zostało wyłonionych 32 uczniów z blisko 40 szkół z Dolnego Śląska. W konkursie Szkołę Podstawową z Żórawiny reprezentowali w tym roku Mateusz Cielecki z kl 5c oraz Mateusz Sienkiewicz z kl. 7b. Mateusz Cielecki zajął 5 miejsce w etapie powiatowym.Konkurs ten poza rywalizacją na najwyższym poziomie był doskonałą lekcją patriotyzmu.

Czytaj więcej: Znam historię polskich symboli narodowych

Spotkanie z rodzicami uczniów przyszłorocznych

zebranie1Zapraszamy  na spotkanie rodziców uczniów przyszłych  klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego .

Spotkanie odbędzie sie dnia 14.05.2019r. (wtorek) o  godz. 16.30
w budynku szkoły podstawowej.

 

Serdecznie zapraszamy !!!

Zebranie z rodzicami

ogloszenieSzanowni Państwo,

zapraszamy na spotkania z wychowawcami, które odbędą się we wtorek 14 maja 2019 według poniższego harmonogramu:

KLASY 0-III

17.50 – 18.35

Klasa Numer sali Wychowawca/współwychowawca
0 a 26 a (parter) Elżbieta Tensiorowska, Jadwiga Babij
0 b 26 b (parter) Delfina Brzycka-Opieka, Anna Orłowska
I a 30 (piętro) Agnieszka Murawska, Karolina Tarnowska
I b 34 (piętro) Lidia Kozica, Dorota Cekiera
I c 33 (piętro) Edyta Groń, Karolina Romanowicz
I d 5 (parter) Agnieszka Wojcinowicz, Beata Moszonka
I e 23 (parter) Małgorzata Kasprzak, Agnieszka Dusińska
II a 37 (piętro) Marzena Kacperska,
II b 40 (piętro) Anna Aleksandrowicz, Łucja Mroczkowska
II c 39 (piętro) Anna Salamon,
III a 41 (piętro) Malwina Łukaszewicz
III b 22 (parter) Anna Stelmach, Zofia Adamek

KLASY IV-VIII

17.00 – 17.45

IV as 208 (GIM-piętro) Jacek Szleszkowski, Bartosz Kubicki
IV b 41 (SP-piętro) Magdalena Rozenek, Renata Rewers
IV c 39 (SP-piętro) Krzysztof Jac, Miłosz Bandura
IV d 111 (GIM-parter) Żaneta Głogowska - UWAGA, spotkanie w środę 15.05, g.17.00
V a 203 (GIM-piętro) Szymon Głogowski - UWAGA, spotkanie w czwartek 16.05, g.17.00
V b 37 (SP-piętro) Paweł Sonenberg,
V c 40 (SP-piętro) Joanna Latusek
VI a 126 (GIM-parter) Agnieszka Laskowska
VI b 128 (GIM-parter) Łukasz Wadowski, Marzena Kowalska
VI c 205 (GIM-piętro) Dorota Filipowska
VII as 217 (GIM-piętro) Agata Sokolnicka-Szleszkowska,
VII b 127 (GIM-parter) Anna Łukasik
VII c 216 (GIM-piętro) Agata Midor, Katarzyna Kadys
VIII a 133 (GIM-parter) Kamil Hołub, Rybicki Szymon
VIII b 218 (GIM-piętro) Alina Grzelakowska, Ireneusz Tabisz

Dyrektor szkoły pani Lucyna Wasinkiewicz przyjmuje w budynku gimnazjum w godzinach 17.15 – 18.15.

Projekt historyczny "Kamienie pamięci"

20190326 14315327 kwietnia nasi uczniowie na sesji Rady Gminy prezentowali w ramach historycznego projektu “Kamienie Pamięci” postacie związane z najnowszą historię Polski i z harcerstwem polskim. Przybliżenie postaci odbyło się w oparciu o przygotowane wcześniej przez uczniów prezentacje multimedialne. Zaprezentowali zostali p. Feliks Kostecki przez uczennice klasy 7a, p. Jacek Karpiński przez uczniów klasy 7b, oraz rtm. Witold Pilecki przez uczniów klasy 6b. Wystąpienia były transmitowane na terenie gminy i można je obejrzeć pod adresem: https://zorawina.bip.gov.pl/archiwum-nagran/vii-sesja-rady-gminy-zorawina-viii-kadencji-26-03-2019.html 
W połowie maja nasi uczniowie będą reprezentować SP w Żórawinie na ogólnopolskim finale projektu w Katowicach. Gratulujemy!

Sponsorzy Festynu

 • alex.png
 • bs_katy_wroclawskie_beztla.png
 • dekoratornia.png
 • dirks.jpeg
 • dlm-logo-1.png
 • eurpharma.png
 • gajowski_agrotechnika.png
 • helpzone.png
 • imc-logo.jpg
 • inwestrol.jpg
 • kita.png
 • koba.png
 • krainakobiecosci.png
 • kwiaciarnia.png
 • logo_vogelsang_big.gif
 • logwin.png
 • mccain.jpeg
 • messa.jpg
 • mitszak.png
 • momot.png
 • muzeum.jpg
 • ogrody.png
 • poddebami.png
 • ropla.jpg
 • salonurody.png
 • ssab.jpg
 • szmuc.png
 • terytorium.png
 • wilmar.jpg

1% dla Janosika

AK logo

Szkoła Muzyczna

Możesz pomóc szkole


Możesz wpłacić dowolną kwotę
(darowiznę)
dla SP w Żórawinie
nr konta:
88 9574 1028 2002
0100 7983 0001

Reforma edukacji

Certyfikaty i programy

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube