^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Puenta Narodowego Czytania 2018

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy za organizację i udział w Narodowym Czytaniu 2018.                                       

Wraz  z listem od  Pana Prezydenta,  na pamiątkę popularyzowania rodzimej literatury otrzymaliśmy unikalny, specjalnie wydany z  tej  okazji, egzemplarz powieści  Stefana Żeromskiego  „Przedwiośnie” z wpisem Pary Prezydenckiej.                

 Za skierowane do naszej społeczności szkolnej słowa  serdecznie dziękujemy.

  

Warsztaty robienia makaronu

Klasa 6a na warsztatach z robienia makaronu. Warsztaty odbyły się w naszej szkole. Na godzinie wychowawczej odwiedziła nas p. Ela Tensiorowska, która pokazała uczniom jak zrobić makaron. Na jutrzejszej technice będziemy kończyć wyrób makaronu, który po przerwie świątecznej będziemy jeść z ugotowanym własnoręcznie rosołem. 

Wizyta w domu św. Mikołaja

 Pod koniec października klasy 0b, 1a i 1e odwiedziły w Srebrnej Górze samego św. Mikołaja. Elfy i renifery pomogły naszym uczniom napisać  listy na specjalnej Świątecznej Papeterii, opowiedziały Mikołajową Legendę i pomogły w wykonaniu świeczek z wosku pszczelego oraz pomalowaniu gipsowych figurek. Później wszyscy mogli podbić listy służbową pieczęcią Świętego oraz osobiście mu je wręczyć. Spotkaniu towarzyszyły liczne konkursy i zabawy. Każdy otrzymał przydział do grup pomocowych oraz imienny  Certyfikat Pomocnika Świętego Mikołaja. Na koniec Mikołajowa upiekła dzieciom pyszne ciasteczka, które zjedliśmy ze smakiem. Magii odwiedzinom dodała zimowa, górska aura. Teraz z niecierpliwością oczekujemy rewizyty.

 

Andrzejki !

Andrzejki to ostatnia okazja, by przed adwentem pobawić się i potańczyć. Zwyczajem andrzejkowym są również wróżby, które dawniej traktowane były bardzo poważnie i miały charakter matrymonialny. Ich dokładne pochodzenie nie jest do końca znane. Niektórzy autorzy przypisują je starożytnej Grecji. Obecnie mają formę zabaw zbiorowych i służą wyłącznie rozrywce. W naszej szkole, najpierw w klasach odbyły się wesołe konkursy i wróżby, a później wspólnie bawiliśmy się na wielkim Balu Andrzejkowym. Wszyscy miło spędziliśmy czas przy skocznej muzyce, tańcu i śpiewie.

Spotkanie z... (szczegóły wkrótce)

Najaktywniejsi uczestnicy szkolnego koła teatralnego i dziennikarskiego zostali zaproszeni na grudniową Wszechnicę Teatralną.
4 grudnia 2018 roku, uczniowie doskonalili swoje umiejętności na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego. Praca warsztatowa była dynamiczna, energetyczna i pełna radości! Spotkanie prowadziła aktorka, pani Martyna Witowska. Dzięki zaangażowaniu i znakomitej postawie naszych młodych aktorów, otworzyła się przed nami perspektywa współpracy z organizatorami...
Będzie się działo!

Spotkanie z rodzicami

Zapraszamy na spotkania z wychowawcami, które odbędą się we wtorek 4 grudnia 2018 według poniższego harmonogramu:

Sponsorzy Festynu

 • alex.png
 • bs_katy_wroclawskie_beztla.png
 • dekoratornia.png
 • dirks.jpeg
 • dlm-logo-1.png
 • eurpharma.png
 • gajowski_agrotechnika.png
 • helpzone.png
 • imc-logo.jpg
 • inwestrol.jpg
 • kita.png
 • koba.png
 • krainakobiecosci.png
 • kwiaciarnia.png
 • logo_vogelsang_big.gif
 • logwin.png
 • mccain.jpeg
 • messa.jpg
 • mitszak.png
 • momot.png
 • muzeum.jpg
 • ogrody.png
 • poddebami.png
 • ropla.jpg
 • salonurody.png
 • ssab.jpg
 • szmuc.png
 • terytorium.png
 • wilmar.jpg

1% dla Janosika

Szkoła Muzyczna

Możesz pomóc szkole


Możesz wpłacić dowolną kwotę
(darowiznę)
dla SP w Żórawinie
nr konta:
88 9574 1028 2002
0100 7983 0001

Reforma edukacji

Certyfikaty i programy

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube