Liga Zadaniowa - grudzień

Kategoria "SP - klasy 4-6"
Zad. 1. Ile co najmniej monet trzeba mieć, aby wypłacić kwotę 99,99 zł?

Zad.2. Z ośmiu kostek do gry sklejono sześcian. Suma oczek na wszystkich widocznych ściankach jest o 8 większa niż na ściankach niewidocznych. Ile oczek jest na ściankach niewidocznych.

Zad. 3. Z cyfr 0, 1, 3 i 9 utworzono wszystkie takie liczby czterocyfrowe, że każda cyfra występuje w liczbie tylko raz i liczba jest podzielna przez 3. Ile jest tych liczb?

Kategoria "Gimnazjum - klasy 7-8"
Zad. 1. Dziesięć minut temu wskazówki zegara pokrywały się. Jaki kąt tworzą obecnie?

Zad. 2. Z roztworu soli o stężeniu 10% odparowano wodę tak, że jego objętość zmalała o połowę. Jakie jest teraz stężenie roztworu?

Zad. 3. Ania i Bartek wyszli z domu przy Rynku i zaczęli spacerować wokół Ratusza. Spacerowali tą samą drogą, ale w przeciwnych kierunkach. Gdy minęły 4 minuty, spotkali się po raz pierwszy i wówczas Ania postanowiła iść dwa razy wolniej. Po drugim spotkaniu, które nastąpiło po kolejnych 6 minutach, Bartek zdecydował się iść trzy razy wolniej. Po ilu minutach dojdzie do następnego spotkania?

Kategoria "Łamigłówki"
Zad. 1. Rozwiąż rebus. S+OWANIE

Zad. 2. Jaka liczba znajduje się na setnym miejscu ciągu 1, 2, 2, 3, 3, 3, 4, 4, 4, 4 ...?

Zad. 3. John Smith zaspał i spóźnił się w poniedziałek do pracy. Wychodząc z domu zapomniał parasolki i płaszcza. Dlaczego nie zmókł?

Sponsorzy Festynu

• alex.png