Konkurs KOMA - juniorzy

W naszej szkole już po raz trzeci odbył się konkurs matematyczny KOMA, w którym w tym roku wzięło udział 15 osób z klas 7-8.
Tematem tegorocznego konkursu był "rachunek lambda", o którym na pierwszej lekcji wykład poprowadził pan Szymon Głogowski. Po przerwie uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania, w których mogli korzystać z własnych notatek sporządzonych podczas wprowadzenia.

Najlepszymi uczniami okazali się:
I miejsce - Dawid Sitarz i Tymoteusz Skurski - po 74% punktów
II miejsce - Wiktoria Żygadło - 71% punktów
III miejsce - Igor Ławrynowicz - 65% punktów
IV miejsce - Oliwia Królikowska i Jagoda Putkowska - po 62% punktów
V miejsce - Nikola Tytko i Kacper Momot - po 59% punktów
VI miejsce - Ewa Koba, Matylda Mazurkiewicz i Przemysław Pawliszyn - po 56% punktów

Prawdopodobnie wszyscy uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki zostaną zakwalifikowani do finału konkursu, który odbędzie się na Uniwersytecie Wrocławskim w dniu 8 grudnia 2018 r.

Sponsorzy Festynu

• alex.png