Matematyczny Azja Express

Czy widzieliście kiedyś program Azja Express? Jeśli nie koniecznie go obejrzyjcie, bo w przyszłym roku szkolnym odbędzie się u nas w szkole Matematyczny Azja Express.

Przez matematyczne bezdroża Azji poprowadzi uczniów pan Szymon Głogowski, który jako przewodnik zapozna wszystkich z arabską sztuką "gereh", posadzkami Abu Dhabi, irańskimi pandżarami, hinduskimi wedami, chińskimi kratami i japońskim sangaku.

Pomysł na ww. projekt uzyskał dotację w wysokości 5000,00 zł z Fundacji mBanku w ramach programu mPotęga.

Wyniki konkursu "Sześcian"

Przedstawiamy wyniki konkursu na najładniejszy sześcian:

1 miejsce - Justyna Turowska - kl. 3a
2 miejsce - Karolina Salikov - kl. 4a
3 miejsce - Igor Mendyk - kl. 4a

Dodatkowo zostały przyznane dwa wyróżnienia grupowe dla klas 3d i 1c.
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na zakończenie roku.

Wynik matematycznego "Kangura"

Znamy już wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego "Kangur".

Jury krajowe wyróżniło z naszej szkoły trzy osoby:

- Matyldę Mazurkiewicz z klasy 6as
- Natalię Olasz z klasy 4a
- Adama Wójcika z klasy 3c

Wyniki pozostałych uczniów wywieszone są na tablicy przy sali nr 40.

Dzień Sześcianiu

W dniu 23 kwietnia 2018 r. odbędzie się w naszej szkole Dzień Sześcianu.
W ramach tego dnia przeprowadzone zostaną następujące konkursy i zadania:

1) "Ucieczka z sześciu ścian" (escape room) po 6 osób z klas VI i VII.

2) Konkurs "Kolorowy sześcian" dla klas I-IV - zbudowanie modelu sześcianu i plastyczne ozdobienie go dowolną techniką (prace należy dostarczyć najpóźniej 23 kwietnia do godziny 9.00)

3) Konkurs "Bryły platońskie" dla klas V-VII - zbudowanie modeli brył platońskich (prace należy dostarczyć najpóźniej 23 kwietnia do godziny 9.00)

4) Turniej kostki rubika (kto najszybciej ułoży kostkę) - dla zainteresowanych osób (zgłoszenia chętnych do 20 kwietnia)

5) Turniej "Logiczne kości" - matematyczna gra w kości - dla zainteresowanych osób. (zgłoszenia chętnych do 20 kwietnia)

Wszyscy chętni proszeni są o zgłaszanie się lub przynoszenie prac:
- w budynku podstawówki - do pana Szymona Głogowskiego
- w budynku gimnazjum - do pani Agaty Midor.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z ww. nauczycielami.

Konkurs KoALa

Drugi raz nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie KoALa (Kombinatoryka - Algorytmika - Logika).

Do zmagań z własnym umysłem przystąpiło 20 uczniów klas IV-VII, którzy mieli do wykonania 7 zadań z pogranicza matematyki i informatyki. Konkurs ukazuje informatykę jako naukę, do której uprawiania potrzeba matematycznej umiejętności logicznego i dedukcyjnego myślenia.

Matematyczny Kangur

Dziś odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Do zmagań z matematycznymi zadaniami przystąpiło 47 uczniów z klas 2-6.

Kangur wywodzi się z Australii, a od 1990 roku organizowany jest w Europie. Obecnie uczestniczy w nim 75 krajów na całym świecie, których listę można znaleźć na stronie www.aksf.org.

Na wyniki konkursu będzie trzeba jednak poczekać ponad miesiąc. Z niecierpliwością oczekujemy na informację, że któryś z naszych uczniów został laureatem... czas pokaże jakie są nasze efekty.

Ankieta dla rodziców klas 1-3

Szanowni Państwo,
prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety pt. "Rola rodzica w kształtowaniu umiejętności matematycznych dzieci w okresie wczesnoszkolnym".

Wyniki ankiety posłużą nam do polepszenia oferty edukacyjnej i właściwej pracy w zakresie edukacji matematycznej w naszej szkole.

Z góry dziękujemy za poświęcony czas.

Ankieta jest dostępna pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf74P2NUNOKfITvdYnVyQ1l6ZWSUmF4blNoE-v0fbkh8p58sA/viewform?usp=sf_link

Wyniki konkursu o Witelonie

W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną na temat Witelona, wybitnego matematyka i optyka.

Jury postanowiło przyznać 3 nagrody:
I miejsce ex aequo - Magdalena Lip i Marcel Cieślik
II miejsce - Bartosz Szmuc.

Nagrody zostaną wręczone w styczniu podczas podsumowania semestru.

Finał konkursu geometrycznego

Konkurs geometryczny odbył się w ramach projektu "Matematyczna wieś mistrza Witelona", który realizowany był w naszej szkole.
W konkursie wzięło udział 20 osób, którzy byli uczestnikami zajęć związanych z konstrukcjami geometrycznymi. W ich finale należało wykonać pracę konstrukcyjną na podstawie wybranego wzoru.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Igor Olszewski
II miejsce - Zofia Banasiak
III miejsce - Klaudia Rądlewska
Wyróżnienia dla Adrianny Netter, Karoliny Salikov, Marleny Gadzińskiej i Roksany Szymenderskiej.

Galeria najlepszych prac.

Godzina kodowania - 4-10 grudnia

W przyszłym tygodniu wszyscy uczniowie klas 4-7 będą brać udział w zajęciach programowania.

Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.

Finaliści KOMY

Znamy już oficjalne wyniki dolnośląskiego Konkursu Matematycznego KOMA organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski.

W kategorii SP 4-6 udało nam się wprowadzić do finału wojewódzkiego 5 naszych uczniów, oto oni:

1. Jagoda Putkowska
2. Matylda Mazurkiewicz
3. Ewa Koba
4. Jagoda Wójcik
5. Igor Ławrynowicz

Finał wojewódzki odbędzie się 2 grudnia 2017 r. we Wrocławiu.

Czekamy wciąż na wyniki oficjalne klas 7.

Pełna lista finalistów na stronie KOMY

Sponsorzy Festynu

• alex.png